Пропонуємо Вашій увазі калькулятор овуляції ПреМама Дуо!

Калькулятор овуляції ПреМама Дуо допомагає Вам передбачити свій фертильний час, якщо Ви намагаєтеся завагітніти, шляхом введення певних деталей Вашого менструального циклу.

КАЛЬКУЛЯТОР ОВУЛЯЦІЇ

Менструальний цикл – як тіло готується до вагітності

В ідеалі менструальний цикл триває 28 днів, але не турбуйтеся, якщо у Вас це не так. Він починається з першого дня менструації. Під час менструального циклу один з яєчників виробляє зрілі яйцеклітини, готові до запліднення. У той же час матка готується прийняти запліднену яйцеклітину за рахунок потовщення ендометрія (внутрішня оболонка матки). Якщо яйцеклітина не буде запліднена, протягом наступної менструації надлишок ендометрія відшарується.

Яйцеклітина готова до запліднення протягом близько 24 годин після овуляції, переміщуючись через фаллопієву трубу в сторону матки. Якщо вона запліднюється, то імплантується в порожнину матки і починає розвиватися плід.

З іншого боку, сперма може зберігатися у Вашому тілі декілька днів, очікуючи виходу яйцеклітини.

Тому, щоб збільшити Ваші шанси завагітніти, найкращий час для сексу – це кілька днів до овуляції і момент овуляції..

Є також певні підказки, які допоможуть Вам визначити свій фертильний час:


Зміни в цервікальному слизі:

Слиз дуже важливий тому, що допомагає сперматозоїду досягти яйцеклітини, яку потрібно запліднити. Перед овуляцією, відразу після менструації, Ваша шийка матки виробляє невелику кількість густого і липкого слизу, що має білий або мутний колір. У міру наближення до овуляції вироблення слизу збільшиться, а сам слиз набуває вершково-білого або білого кольору. Напередодні овуляції з’являється ще більше слизу, який стає менш щільним, прозорим і дуже еластичним, як сирий яєчний білок. Це найкращий час для зачаття, і у Вас є максимальний шанс завагітніти. Після овуляції Ваш слиз знову стане густим і липким.


Базальна температура тіла:

Базальна температура тіла – це температура Вашого тіла в стані спокою. Передбачається, що овуляція відбудеться на початку росту базальної температури тіла, який триває близько 3 днів. Ви повинні вимірювати свою базову температуру тіла кожен день в один і той же час, і найкраще це робити щоранку, перш ніж Ви встанете з ліжка, оскільки протягом дня на температуру впливають різні фактори. Запис Вашої базальної температури тіла протягом кількох місяців може допомогти Вам більш точно передбачити, коли у Вас овуляція.

Існують також інші ознаки, які можуть бути корисні при прогнозуванні овуляції, наприклад, біль в животі або симптоми, характерні для передменструального синдрому (наприклад, здуття живота, біль у грудях або зміни настрою).

Зрештою, спроба завагітніти – це прекрасний період любові для Вас і Вашого партнера. Краще не дуже нервувати з приводу запланованого сексу – замість цього постарайтеся розслабитися і максимально насолодитися інтимними моментами.