Харчування

Ваше харчування під час вагітності

Здорове харчування має важливе значення під час вагітності. Тепер від Вашого харчування залежить не тільки Ваше благополуччя, а й благополуччя Вашої дитини, оскільки Ваше харчування визначає, чи отримує вона все, що необхідно для адекватного розвитку і росту.

Хоча вважається, що під час вагітності жінка «їсть за двох», це зовсім не означає, що Ви повинні подвоїти кількість їжі, яку їсте. Радше – Ви повинні подбати насамперед про якість своєї їжі.

5Взагалі, вагітній жінці потрібно всього приблизно на 300 калорій в день більше, ніж тоді, коли вона не вагітна.

Крім того, під час вагітності Вам зовсім не обов’язково дотримуватися будь-якої спеціальної дієти – однак, Вам необхідно дотримуватися тих же принципів здорового харчування що і в період до зачаття. Це означає хороше співвідношення вуглеводів, білків і жирів, а також велику кількість свіжих фруктів і овочів для отримання вітамінів і мінералів, та харчових волокон, які важливі для гарного травлення, оскільки у вагітних жінок часто виникають проблеми з запорами.

Хорошими джерелами вуглеводів є: хліб, картопля, рис, макаронні вироби і крупи. Вибирайте продукти з необробленого зерна, коли можете, і залишайте шкірку на картоплі при запіканні, щоб збільшити кількість споживаного Вами волокна. Ви отримуєте білки з: м’яса, яєць, риби і молочних продуктів. Боби, горох і сочевиця – хороша заміна м’ясу. Щоб не набирати занадто багато ваги, рекомендується в основному споживати ненасичені жири, наприклад, рослинну олію.

Чим більш збалансована Ваша дієта, тим більше Ви будете впевнені, що споживаєте те, що потрібно в достатній кількості.

Не забувайте пити багато води для насичення організму.

Також важливо ретельно мити фрукти та овочі перед вживанням і готувати їжу до повної готовності.

Подумайте про те, щоб включити жирну рибу в свій раціон – таку як лосось, форель, сардини або скумбрію. Ці риби багаті жирними кислотами омега-3, такими як ЕПК і ДГК, які корисні не тільки Вам, але і Вашій дитині. 1,7Зокрема, було доведено, що щоденне споживання матір’ю 200 мг ДГК сприяє нормальному розвитку мозку і очей плоду.

У Вас можуть виникнути побоювання щодо місця видобутку риби або наявності в ній забруднюючих речовин, тому, якщо Вам зручніше приймати добавку, Ви можете легко покластися на ПреМама Дуо,оскільки вона містить таку кількість ДГК, яка Вам необхідна.

У будь-якому випадку, якщо Ви не впевнені у виборі свого харчування, Ви можете порадитися з Вашим лікарем або дієтологом.

Чого слід уникати?

Уникайте прийому обробленої їжі, оскільки вона має високу калорійність і низьку поживну цінність. Зменшіть споживання солодких продуктів, таких як шоколад, солодощі, бісквіти, печиво, солодкі безалкогольні напої тощо.

Вам слід уникати непастеризованих молочних продуктів, таких як м’який сир; паштету і напівсирого м’яса; сирих або копчених морепродуктів; сирих яєць і готових салатів, щоб запобігти можливій інтоксикації.

2Також рекомендується не споживати дуже багато вітаміну А під час вагітності, оскільки це може завдати шкоди Вашій дитині, що розвивається. Тому уникайте вживати в їжу печінку і продукти з печінки, оскільки вони містять високий рівень вітаміну А. Це потрібно враховувати і при виборі добавок.

Не вживайте алкоголь і не палітьпід час вагітності, а також слід зменшити кількість кофеїну, яку Ви вживаєте, оскільки вони можуть вплинути на Вашу дитину, що розвивається. Пам’ятайте, що крім кави, кофеїн міститься в чаї, шоколаді і деяких безалкогольних напоях.

Зрештою, постійне дотримання принципів здорового харчування може бути складним, і у Вас може виникати природне почуття невпевненості в тому, що Ви все робите правильно. Тому Ви можете розглянути можливість прийому спеціально розробленої добавки, наприклад, такої як ПреМама Дуо, щоб додатково отримати мікроелементи, необхідні для здорової вагітності.

” Ранкова нудота

Багато жінок відчувають «ранкову нудоту» під час вагітності. Вона проявляється такими симптомами, як нудота і блювота, які, швидше за все, зникнуть після 1-го триместру. Хоча цей стан називається ранковою нудотою, симптоми можуть з’являтися в будь-який час дня і ночі, а, якщо Вам не пощастило, хвороба може тривати цілий день.

Ви можете відчути, що Вам допомагає прийом певної їжі, але навіть якщо це так, ефект триває недовго і може додатково викликати блювоту.

Найкраще дотримуватися регулярного харчування з невеликими перекусами, уникати великих порцій, жирної і гострої їжі. Ви також можете спробувати різні види їжі і визначити, що може бути кращим для Вас, але намагайтеся, щоб ця їжа була якомога кориснішою.

Не забувайте пити багато води для насичення організму.

Не слід турбуватися з приводу «ранкової нудоти», так як це ознака здорової вагітності, але, якщо блювота важка і дуже виснажлива, краще проконсультуватися з лікарем.