Спосіб життя

Поради: спосіб життя вагітних

Вагітність – це час, коли Вам може знадобитися внести деякі зміни у Ваш звичайний спосіб життя.

Якщо Ви дуже активна людина, Вам слід подумати про те, щоб злегка уповільнити свій ритм життя і знайти більше часу для відпочинку і розслаблення.

Ми вже підкреслювали важливість здорового харчування і корисність прийому харчової добавки, наприклад, ПреМама Дуо, в розділі «Харчування».

Вправи під час вагітності

Залишатися фізично активною також важливо під час вагітності, тому що це допоможе Вам залишатися у формі, незважаючи на те, що Ви набираєте вагу. Вправи також допомагають зменшити стрес і насолоджуватися сном. Ви можете розглянути можливість щоденних занять помірною ходьбою, плаванням або їздою на велосипеді або – можете приєднатися до групи здоров’я для вагітних жінок.

Яку б фізичну діяльність Ви не вибрали, важливо не перестаратися. Загалом, Ви повинні бути здатні розмовляти під час тренування без задишки. В іншому випадку вправа, ймовірно, занадто інтенсивна. Розробка 30-ти хвилинної щоденної зарядки допоможе Вам впоратися з цим завданням.

Є види спорту, яких потрібно уникати, наприклад, контактні види спорту або будь-який інший вид спорту, де Вас можуть вдарити або Ви можете впасти, що може завдати шкоди Вашій дитині. Хоча плавання Вам підійде, підводне плавання не для Вас, тому що у дитини немає захисту від декомпресійної хвороби і газової емболії.

Було б також корисно почати тренувати м’язи тазу, які відчувають сильну напругу під час вагітності і під час пологів. Хоча деяке нетримання сечі і з’являється під час вагітності (зазвичай при кашлі та чханні) – і це нормально, після вагітності воно навряд чи Вас влаштує.

Радимо Вам розглянути можливість відвідування занять з підготовки до пологів.

Секс під час вагітності

Займатися сексом під час вагітності абсолютно безпечно, так як це нормально, коли відбуваються зміни у Вашому сексуальному житті. Деякі пари практикують регулярний секс під час вагітності, в той час як іншим це не подобається. Обидва підходи виправдані. На більш пізніх етапах вагітності Ви можете помітити, що оргазм або навіть сексуальний акт можуть привести до скорочень Брекстона-Гікса. Це абсолютно нормально, і Вам не потрібно турбуватися. Просто розслабтеся і почекайте, поки перейми пройдуть.

Тим не менш, є певні ситуації, коли не рекомендується займатися сексом під час вагітності, наприклад, якщо у Вас в минулому були важкі кровотечі або якщо існує високий ризик зараження, тощо. Обговоріть з Вашим гінекологом всі аспекти вагітності.

Насолоджуйтесь вагітністю

Хоча Ваше тіло змінюється під час вагітності, а Ваш живіт стає все більшим – не хвилюйтеся.

Після пологів грудне вигодовування, здорове харчування і фізичні вправи допоможуть Вам повернутися до нормальної форми.

Про вагітних жінок часто говорять, що вони набувають «особливої чарівності і краси», тому максимально використовуйте цей стан, і насолоджуйтеся своєю вагітністю, тому що з Вами відбувається чудова річ.