Грудне годування

Чи є грудне вигодовування правильним вибором для мене?

Грудне молоко – це найкраще харчування для Вашої дитини, адже воно має ідеальний склад і максимально підходить для неї. Ваше молоко містить всі необхідні поживні речовини і захищає дитину від інфекцій та хвороб.

Грудне вигодовування корисне і Вам. Воно допомагає Вашому тілу відновити форму, яку воно мало до вагітності, і може знизити ризик раку грудей і яєчників, остеопорозу, серцево-судинних захворювань та ожиріння. Пам’ятайте, що грудне вигодовування – це дешевий і доступний запас молока для Вашої дитини.

Деякі жінки годують грудьми легко і природно, в той час як іншим це здається більш важким, і вони потребують більшого терпіння і рішучості, особливо якщо стають мамами вперше.

Однак, є певні причини не годувати грудьми, наприклад, якщо у Вашої дитини проблеми з годуванням – адже кількість молока залежить від його потреби. Багато жінок відчувають біль, у них з’являються тріщини на сосках, іноді навіть блокуються канали та розвиваються інфекції – все це може бути пов’язано з великими труднощами і, в врешті, привести до рішення не годувати грудьми, особливо якщо це впливає на емоційне здоров’я жінки. Деякі жінки можуть страждати від серйозної анемії або інших нездужань, коли небажано годувати грудьми.

Як тільки ви ретельно розглянули варіанти і вирішили не годувати грудьми, не відчувайте себе винною. Штучне молоко забезпечить все, що необхідно для росту і розвитку Вашої дитини. Це також гарна можливість для Вашого партнера більш активно брати участь в процесі годування, а Вам не доведеться турбуватися, що все, що Ви їсте і п’єте, буде передаватися при годуванні Вашій дитині.

Незалежно від того, вирішили Ви годувати грудьми чи ні, процес годування – відмінний спосіб встановити емоційний зв’язок з Вашою дитиною, коли Ви притискаєте її до себе, встановлюєте з нею зоровий контакт й ласкаво, ніжно промовляєте до неї. Зрештою, виховання дітей має на увазі щось більше, ніж грудне вигодовування.

Ви вирішили годувати грудьми...

Перші кілька днів Ваші груди будуть виробляти жовтувату рідину, яка називається молозивом. Молозиво допомагає травній системі Вашої дитини запрацювати і захищає її від інфекцій. Після цього Ваші груди почнуть давати молоко, і Ви можете відчути, що вони збільшились і стали більш теплими.

Найскладніший період – це перший місяць, коли Ви і Ваша дитина опановуєте техніку грудного вигодовування. В цей час годування, ймовірно, буде відбуватися частіше і займати більше часу, до тих пір, поки Ваша дитина не освоїться і не виробить свій ритм. Важливо знати, що кількість молока залежить від потреби в ньому, тому кількість Вашого молока буде збільшуватися або зменшуватися залежно від того, як часто Ви годуєте свою дитину. Тому рекомендується годувати грудьми кожного разу, коли Ваша дитина хоче цього (харчування за запитом), хоча спочатку може здатися, що грудне вигодовування – це все, що Ви робите.

Коли Ваша дитина голодна, вона може проявляти занепокоєння, смоктати пальці або кулак, або повертати голову і відкривати рот. Найкраще починати годувати дитину відразу, тому що годувати дитину, що плаче, важче.

Як годувати грудьми?

Грудне вигодовування – техніка, яку повинні освоїти як мати, так і дитина, і це може зайняти деякий час, тому Вам знадобиться терпіння. Якщо це Ваша перша дитина, дуже важливо опанувати техніку грудного вигодовування. Тому, якщо Ви ще не відвідали заняття з навчання грудному вигодовуванню, то можете проконсультуватися з акушеркою, щоб вивчити методи грудного вигодовування та отримати важливу консультацію. Це допоможе Вам бути більш впевненою в тому, що Ваша дитина правильно харчується і підвищить Вашу впевненість у собі, що допоможе Вам дотримуватися свого рішення годувати грудьми.

Ви можете годувати дитину грудьми в різних позиціях, але перш за все важливо самій зручно розміститися. Якщо це необхідно, Ви можете використовувати подушки і подушечки. Голова і тіло Вашої дитини повинні бути розташовані на одній лінії. Шия, плечі і спина дитини повинні підтримуватися Вами, щоб вона могла легко переміщати голову. Ви повинні підносити дитину до грудей для встановлення хорошого контакту, а не притуляти груди до рота дитини. Найкраще розмістити ніс Вашої дитини на рівні соска, щоб вона широко відкривала рот. Дуже важливо, щоб дитина повністю захоплювала груди ротом, при цьому Ваш сосок повинен знаходитися в задній частині її рота. Голова дитини повинна бути злегка відхилена назад. Тіло дитини слід підносити до грудей підборіддям вперед, так щоб її ніс міг вільно дихати.

Краще поперемінно міняти груди при кожному грудному годуванні. Під час одного годування, якщо Ваша дитина годується з обох грудей, намагайтеся, щоб вона спочатку випила одну грудь, і тільки потім давайте іншу. Це важливо, тому що на початку молоко більш рідке, і тільки потім стає більш щільним і калорійним.

Ви також можете помітити, що у Вас надлишок або нестача молока в грудях. Це нормально, і з часом обсяг молока повинен синхронізуватися з ритмом годування Вашої дитини.

Якщо у Вас надлишок молока в грудях, і ця кількість перевищує той обсяг, який Ваша дитина може переварити, Ви можете спробувати видавити цей надлишок, перш ніж годувати свою дитину. Іноді з Ваших грудей може витікати трохи молока, що є нормальним явищем і показує, що у Вас є достатня кількість молока. Для більшого комфорту, Вам можуть стати в нагоді,прокладки для грудей.

Ви повинні знати, що надлишок молока, якщо він не зціджений протягом більш тривалого часу, може призвести до запалення грудної тканини, тобто до маститу. Ваші груди стануть червоними, опухлими, гарячими і болючими. Крім того, у Вас можуть з’явитися симптоми у вигляді лихоманки і головного болю. Важливо продовжувати годувати дитину грудьми, тому що це найкращий спосіб вилікувати мастит. Якщо через декілька днів симптоми не зникнуть, зверніться до лікаря.

У Вас також може бути нестача молока, і Ви можете помітити, що Ваша дитина не заспокоюється після грудного годування і не додає у вазі. В цьому випадку Ви можете доповнити грудне годування штучним молоком та обговорити варіанти з Вашим педіатром.

Чи отримує моя дитина достатньо молока?

Ймовірно, одна з найбільших проблем, з якою стикаються більшість матерів, що годують первістка, в перші дні життя дитини – чи отримує дитина достатню кількість молока? Ви не можете виміряти кількість молока, яка є у Вас, але є певні підказки, які можуть Вам допомогти. Після грудного годування Ваша дитина повинна виглядати задоволеною. Хорошим показником також є мокрі або сухі підгузки. Через кілька днів у Вашої дитини має бути не менше 6 мокрих (важких) підгузків протягом 24 годин, і, що дуже важливо, у неї повинен з’явитися м’який жовтий кал.

Цілком нормально, якщо Ваша дитина втратить частину своєї первісної ваги протягом перших двох тижнів, але згодом вона повинна почати набирати її, що також є показником наявності достатньої кількості молока.

Грудне вигодовування не повинно бути болючим, але в перші кілька днів Ваші соски можуть стати болючими, що є нормальним. Якщо Ваші соски залишаються сухими, на них з’являються тріщини або вони кровоточать, Ви, ймовірно, неправильно підносите Вашу дитину до грудей. Ви можете спробувати використовувати актуальні продукти, призначені для догляду за сосками під час грудного вигодовування, але краще проконсультуватися з Вашим лікарем, щоб досягти правильного грудного вигодовування.

Зробіть грудне вигодовування зручним

Для більшої зручності при грудному вигодовуванні Ви можете також розглянути можливість використання спеціальних бюстгальтерів для грудного вигодовування, які дуже практичні і забезпечують негайний доступ до Ваших грудей.

Також зручно носити вільні топи і топи з кнопками спереду, і – особливо, якщо годуєте грудьми на відкритому повітрі – Ви можете накинути на плечі шарф для більшої інтимності і зручності.