Стиль життя

Поради: спосіб життя мами, яка народила

Тепер, коли народилася Ваш дитина, починається новий етап у Вашому житті. Відразу після пологів деякі жінки відчувають себе дуже щасливими та схвильованими, але не турбуйтеся, якщо Ви цього не відчуваєте, тому що на початку цілком нормально мати «змішані емоції».

Якщо Ви мама, яка народила вперше, кожна дрібниця, пов’язана з Вашою дитиною, стане для Вас новим досвідом, який може стати чудовим та виснажливим одночасно.

Відсутність сну в нічний час, ймовірно, є найбільшою проблемою для кожної мами та може вплинути на Вас як фізично, так і емоційно. Слідкуйте за ритмом Вашої дитини і відпочивайте, коли Ваша дитина спить. Навчіться визначати пріоритети, робити тільки те, що необхідно, і залишати іншим якомога більше інших домашніх зобов’язань. Цілком нормально звернутися за допомогою і прийняти допомогу, коли її пропонують.

Деякі жінки можуть страждати від депресії після пологів. Зазвичай вони відчувають смуток, безсилля, невпевненість, тривогу або стають занадто чутливими. Якщо у Вас виникають такі почуття, говоріть відкрито про них і просіть допомоги та підтримки. Ви можете обговорити ці речі не тільки з Вашим лікарем, але і з сім’єю й друзями, і особливо з мамами, які вже «там були».

Бережіть себе!

Після пологів з Вашим тілом також відбудуться певні зміни. Протягом наступних кількох тижнів у Вас будевагінальна кровотеча і в міру того, як Ваша матка буде стискатися до колишнього стану, Ви можете відчуватиневеликий біль внизу живота.

У деяких жінок виникають проблеми з гемороєм, які, ймовірно, зникнуть через кілька днів.

Хоча все, що відбувається з Вами цілком нормально, намагайтеся регулярно приходити на прийом до Вашого лікаря для проведення необхідних обстежень та обговорення всього, що відбувається з Вашим тілом.

Незважаючи на появу у Вашій сім’ї дитини і всі зобов’язання, які у Вас виникли, цілком нормально також приділити частину часу собі. Це допоможе Вам розслабитися і підняти дух. Ви можете спробувати скласти розклад свого особистого часу, коли Ваш партнер або інший член сім’ї буде проводити деякий час з дитиною під час Вашої відсутності. Цей час вільний не для того, щоб доробити невиконані домашні обов’язки – використайте його по максимуму, відновіть зв’язок з самою собою і робіть те, що Вам подобається робити. І не відчувайте себе винною через це! Пам’ятайте, що Ваше емоційне здоров’я важливе і для Вас і для всієї родини.

Ви могли б також розглянути можливість знову почати робити вправи, щоб відчувати себе більш енергійною і розслабленою, а також допомогти собі повернути колишню форму тіла. Краще почати обережно, і намагатися не перестаратися. Утім, перед тим, як приймати будь-які рішення, поговоріть зі своїм лікарем.

Щодо сексуального життя, – не хвилюйтеся, якщо Вам знадобиться час, перш ніж Ваше сексуальне бажання знову повернеться. Ви переживаєте великі фізичні та емоційні зміни, і тепер, коли у Вас є материнські обов’язки, Ви мало спите – це цілком нормально та очікувано. Коли Ви відчуваєте себе готовою до сексу, Ви можете ним зайнятися, якщо Ваша вагінальна кровотеча припинилася. Проте, завжди краще спочатку проконсультуватися з гінекологом.

Знову ж таки, турбота про себе означає дотримання принципів здорового харчування, а прийом добавки ПреМама Дуо допоможе Вам впоратися з материнством та забезпечити хорошу якість грудного молока для Вашої дитини.

Зрештою, турбота про маленьку дитину є одночасно одним з найпрекрасніших та найвимогливіших занять для будь-якої жінки. Звісно ж, дуже важливо дбати про свою дитину, та важливо також, щоб Ви задовольняли і Ваші власні потреби. Не забудьте привітати себе за все, чого Ви вже досягли, і насолоджуйтеся кожним днем життя Вашої дитини – вона швидко виросте, не встигнете й оком змигнути.